Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protest rolników: dziś blokują przejście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach

Facebook Twitter

Protest rolników w czwartkowy poranek na przejściu granicznym w Cieszynie. Policja jest na miejscu i kieruje kierowców na inne przejścia graniczne.

Protest rolników w Gorzyczkach

Kolejny dzień w tym tygodniu z protestami rolników w regionie. Czwartek, 22 lutego godzina 10.00 to start blokady przejścia granicznego w Cieszynie – Boguszowicach. Protest zorganizowany przez stronę czeską, do którego przyłączają się polscy rolnicy. – Wyznaczono objazdy – informuje Krzysztof Pawlik, rzecznik cieszyńskiej policji.

Krzysztof Pawlik: Samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy, w związku z tym apelujemy o wybranie tras alternatywnych, innych przejść granicznych, w tym tego najbliższego w Gorzyczkach, czy w Zwardoniu. Na drogach dojazdowych do granicy ustawione są patrole oraz inne służby będą informowały o tych utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach. Natomiast samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę pomiędzy Polską i Czechami w innych wyznaczonych miejscach – są to miejsca w Cieszynie, Lesznej Górnej, Kaczycach, Marklowicach.

Protest ma zakończyć się o 13.00, choć mundurowi uprzedzają, że ta godzina może ulec zmianie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024