Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Areszt dla pijanego kierowcy, który spowodował wypadek w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Pisaliśmy już o zatrzymaniu kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanym. Okazało się, że na swoim koncie ma więcej przewinień. Do wypadku doszło w ubiegłym tygodniu na skrzyżowaniu ulicy Furgoła z ulicą Armii Krajowej w Czerwionce-Leszczynach.

fot. rybnik.policja.gov.pl

Rybnicka policja informuje o tym zdarzeniu dopiero teraz, bo odpowiedzialny za nie kierowca trafił właśnie do tymczasowego aresztu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-letni kierujący toyotą, jadąc w kierunku ulicy 3 Maja, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i zderzył się ze skręcającym w Armii Krajowej renault, a następnie z zaparkowanym seatem. W wyniku tego wypadku ranna została 39-letnia kierująca renault oraz dwie pasażerki tego pojazdu. Sprawca pieszo uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Szybko jednak został zatrzymany.

fot. rybnik.policja.gov.pl

Okazało się, że 34-latek ma dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów

Ponadto odpowie za kradzież z włamaniem do auta, którym spowodował wypadek. Jakby tego było mało, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

fot. rybnik.policja.gov.pl

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj