Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Autobus zjechał ze skarpy. Wypadek w Raciborzu [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Wypadek w Raciborzu, autobus zjechał ze skarpy, jedna osoba została ranna. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 5.00 na obwodnicy miasta, to droga wojewódzka numer 935.

Autostrada A4

Z nieustalonych na razie przyczyn autobus komunikacji miejskiej przebił bariery, zjechał ze skarpy o wysokości około 5 metrów i przewrócił się na bok. W pojeździe nie było pasażerów. Kierowca o własnych siłach wyszedł z autobusu. Z obrażeniami nogi i głowy został przewieziony do szpitala. Jak informują raciborscy strażacy, droga jest już przejezdna, pojazd wyciągają dwa ciężkie holowniki. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Aktualizacja, godz. 10.30

Ostatecznie zdarzenie uznano za kolizję. 61-letni kierowca autobusu, który dziś (5.06.) tuż po 5.00 rano zjechał ze skarpy w Raciborzu został ukarany mandatem. Policjanci, którzy byli na miejscu i wyjaśniali okoliczności zdarzenia ustalili, że przyczyną było niezachowanie należytej ostrożności. Pojazd przebił bariery i przewrócił się na bok. W środku nie było pasażerów. Kierowca o własnych siłach wyszedł z autobusu. Z obrażeniami nogi i głowy został przewieziony do szpitala. Droga była zablokowana, teraz już nie ma problemów z przejazdem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023