Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Autostrada A4. Zapłać za przejazd aplikacją

Facebook Twitter

Szybki przejazd na autostradowych bramkach w stronę Krakowa. Taką możliwość daje zainstalowanie na telefonie specjalnej aplikacji. Rejestrując w niej pojazd, podając numer rejestracyjny oraz kartę płatniczą, można potem korzystać z szybkich przejazdów na placach poboru opłat w Mysłowicach oraz Balicach.

Przejazd tylko przez specjalnie oznaczone bramki: dwie skrajne, z lewej strony oraz jedna z prawej strony. Opłaty pobierane są w dwóch miejscach: połowa na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej. Przykładowo kierowca, który jedzie z Katowic do Krakowa na placu poboru w Mysłowicach samochodem osobowym z karty płatniczej zostanie pobrana kwota 10 zł, oraz 10 zł na placu poboru w Balicach.

Opłaty za przejazd z wykorzystaniem odczytu tablic rejestracyjnych, czyli tzw. videotollingu.

Wystarczy:

 • pobrać na swój telefon komórkowy aplikację Autopay z Google Play lub App Store.
 • zarejestrować się w aplikacji podając numer rejestracyjny swojego pojazdu oraz kartę płatniczą, a potem
 • korzystać z szybkich przejazdów na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach przez specjalnie oznakowane bramki autostradowe (dwie skrajne lewe bramki oraz jedna bramka z prawej strony placu poboru)

Opłaty pobierane są na dwóch ww. placach poboru: połowa opłaty na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej. Przykładowo kierowcy, który jedzie z Katowic do Krakowa na placu poboru w Mysłowicach samochodem osobowym z karty płatniczej zostanie pobrana kwota 10 zł, oraz 10 zł na placu poboru w Balicach.

Uwaga! Ci, którzy mają zainstalowane urządzenie pokładowe A4Go i chcą zapłacić za przejazd przy wykorzystaniu elektronicznego poboru opłat A4Go, a jednocześnie są zarejestrowani w aplikacji Autopay powinni wyłączyć (odznaczyć) w tej aplikacji autostradę A4 Katowice-Kraków.

Z płatności przy wykorzystaniu aplikacji Autopay na A4 Katowice-Kraków mogą korzystać kierowcy pojazdów osobowych, oraz małych i dużych pojazdów ciężarowych (pojazdy kategorii 1 z wyłączeniem motocykli oraz kategorii 2, 3, 4 i 5).

Nie ma konieczności posiadania przy sobie telefonu z aplikacją Autopay. Kamery odczytują numery rejestracyjne, system poboru sprawdza czy pojazd z konkretną tablicą został zarejestrowany. Kierowca może przejechać przez bramkę tylko wówczas gdy po lewej stronie pasa ruchu zapali się zielone światło i zostanie podniesiony szlaban.

KORZYŚCI:

 • szybki przejazd przez place poboru opłat dzięki wyznaczonym i specjalnie oznakowanym bramkom
 • brak dodatkowych czynności np. otwierania okna i wręczania inkasentowi karty lub gotówki
 • brak długich kolejek do bramek z symbolem kamery
 • natychmiastowa transakcja
 • możliwość podglądu wszystkich przejazdów przez place poboru opłat oraz wniesionych opłat na swoim koncie w aplikacji Autopay
 • dla firm – możliwość uzyskania od operatora aplikacji Autopay – firmy Blue Media – jednej faktury za wiele przejazdów. Nie ma więc potrzeby zbierania paragonów z bramek autostradowych oraz rozliczana każdego z nich osobno.

Uwaga! W przypadku omyłkowego lub awaryjnego wjazdu na pas bez oznakowania dla videotollingu:

 • należy zgłosić inkasentowi chęć wniesienia opłaty z wykorzystaniem aplikacji Autopay, poczekać na uruchomienie tego rodzaju płatności przez inkasenta, poczekać na odczyt tablicy rejestracyjnej oraz na zielone światło i podniesienie się bariery.

Uwaga! W przypadku gdy szlaban nie podniósł się opłata za przejazd zostanie pobrana przez inkasenta (płatność gotówką lub karta płatniczą).

Należy wówczas sprawdzić:

 • czy na karcie płatniczej przypisanej do konta w aplikacji Autopay są środki lub/i-
 • czy tablica rejestracyjna nie jest zanieczyszczona lub uszkodzona.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj