Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja ostrzega: Będą dzwonić prawdziwi ankieterzy, jednak trzeba być czujnym

Facebook Twitter

Będą dzwonić prawdziwi ankieterzy, jednak trzeba być czujnym - ostrzega policja. Z naszych wiadomości wiecie, że od piątku (12.11.) trwają badania kontrolne po Spisie Narodowym, który zakończył się we wrześniu.

Fot.pixabay.com

Do 24 listopada, do wybranych mieszkańców będą dzwonić ankieterzy, by ocenić jakość danych pozyskanych w spisie. Policja ostrzega, by w razie jakichkolwiek wątpliwości co do przepytującego, sprawdzić jego tożsamość. Można to zrobić na stronie spis.gov.pl lub na infolinii dedykowanej spisowi. Ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN czy majątek.

Wyniki badania umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).

Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania.

Badanie kontrolne zajmie około 10 minut.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy zadzwonić do właściwego urzędu statystycznego. Warto być czujnym, a wszelkie budzące naszą wątpliwość sytuacje potwierdzać przed dokonaniem określonej czynności

– pisze policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021