Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie protest urzędników? „Solidarność” żąda badań

Facebook Twitter

10 pracowników Urzędu Skarbowego w Cieszynie z koronawirusem. Zarażenia odnotowano również w innych placówkach na terenie województwa śląskiego, dlatego pracownicy skarbówek żądają badań. Na 26 czerwca planują w Katowicach protest.

fot.K.Kesten/ rybnik.eu

Koronawirus w urzędach skarbowcy paraliżuje pracę. Do 15 czerwca wstrzymana jest obsługa bezpośrednia w Cieszynie. Klienci mogą korzystać wyłącznie z form zdalnego kontaktu.

Przypadki zachorowań odnotowano także w Katowicach, Bielsku-Białej, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Tychach, oraz siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Dlatego też związek zawodowy „Solidarność” Pracowników Administracji Podatkowej złożył wniosek o natychmiastowe przebadanie pod kątem wirusa wszystkich pracowników i funkcjonariuszy tych urzędów. Żąda on badań tam, gdzie stwierdzono przypadki zakażenia, chce również badań wśród losowo wybranych pracowników w pozostałych urzędach.

Dlaczego pracownicy nie są testowani jak górnicy?

– pytają związkowcy, zapowiadając protest. Odpowiedzi ze strony dyrektora Izby Administracji Skarbowej nie ma.

Do katowickiego magistratu wysłano pismo z prośba o udzielenie zgody na przeprowadzenie manifestacji. Czytamy w nim m.in. że:

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Administracji Podatkowej województwa śląskiego zwraca się z prośbą o udzielenie zezwolenia na zorganizowanie akcji protestacyjnej w formie manifestacji przed budynkiem Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, ul. Damrota 25 (chodnik przy ulicy Damrota 25).

Celem manifestacji jest wskazanie, że Mariusz Gojny – Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach nieprawidłowo wypełnia swoje obowiązki, co w szczególności objawia się:

brakiem podejmowania przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach kompleksowych działań, które zapewniłyby podległym pracownikom i funkcjonariuszom w miejscu świadczenia pracy i pełnienia służby realną ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19;

Manifestacja ma rozpocząć się 26 czerwca w południe przed budynkiem Izby Administracji Skarbowej w Katowicach ul. Damrota 25 i trwać ma pół godziny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022