Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalne automaty na Śląsku. Kilkadziesiąt maszyn zarekwirowała KAS

Facebook Twitter

Kolejne nielegalne automaty zatrzymane przez śląską KAS. Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 67 szt. nielegalnych automatów do gier.

nielegalne automaty
fot. mat. prasowe KAS

Nielegalne automaty przejęła Krajowa Administracja Skarbowa

To wynik za pierwszy kwartał tego roku. Punkty z nielegalnym hazardem znajdowały m.in. w Myszkowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Katowicach, Gliwicach czy Wodzisławiu Śląskim.

Walka z hazardem to również edukacja

– mówi Katarzyna Klos z Referatu Komunikacji Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Katarzyna Klos: Śląska KAS prowadzi zajęcia edukacyjne, których celem jest uświadomienie niebezpieczeństwa związanego z grami hazardowymi. Uzależnienie od hazardu rozwija się stopniowo, a jego pierwsza faza dotyczy głównie dzieci i młodzieży. Akcja edukacyjna KAS „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” jest kierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych. Ma ona pokazać młodym ludziom m.in. czym jest nielegalny hazard oraz uświadomić, jakie zagrożenia wynikają nawet z pozornie bezpiecznych gier internetowych.

Krajowa Izba Administracji Skarbowej przypomina, że kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia, grożą organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty. Kara grozi również samym graczom.

Więcej o akcji edukacyjnej znajdziecie na na stronie Nie Dla Hazardu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024