Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczeństwo nad wodą najważniejsze!

Facebook Twitter

Bezpieczeństwo nad wodą - o tym mówimy na antenie Radia 90 bardzo często w te wakacje. Jak zachować się wchodząc do wody? Z czym najczęściej mierzą się ratownicy? Posłuchajcie, co usłyszeliśmy od wypoczywających i ratowników na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Olza.

Bezpieczeństwo nad wodą

W upalne dni, jak te ostatnie, szukamy ochłody nad wodą. Pamiętajcie: bezpieczeństwo nad wodą najważniejsze! Od początku wakacji w naszym województwie utonęło kilka osób, wszystkie na kąpieliskach niestrzeżonych. Dlatego dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa swoich bliskich, na przykład dzieci wybierajmy strzeżone akweny wodne. Jedno z takich kąpielisk, odwiedzili  nasi reporterzy. To Ośrodek Wypoczynkowy Olza w Olzie. Czuwa tam zawsze trzech ratowników. Mówi jeden z nich, Jakub Gajda:

Jakub Gajda:  Jest to dość spory akwen. Przeważnie jest w miarę płytki. Najgłębiej tu jest około 8 metrów, ale na kąpielisku głębokość dosięga do trzech i pół żółte boje oddzielone. To jest strefa dla umiejących pływać, a do czerwonej boi jest to strefa dla nie umiejących pływać. (…)

Wypoczywający nad wodą w ośrodku w Olzie potwierdzają, że to bezpieczne miejsce a bezpieczeństwo jak podkreślają jest dla nich bardzo ważne. – To dlatego tu przyjechaliśmy: bo są ratownicy – mówiła nam Zuzanna z Czech, bo do Ośrodka Wypoczynkowego Olza chętnie przyjeżdżają także nasi południowi sąsiedzi.

Bezpieczeństwo nad wodą ważne dla rodziców

Kontakt wzrokowy – to podstawa. Staram się nie spuszczać z dziecka oczu. Wiadomo, że na miejscu są ratownicy, ale oni też nie mają oczu dookoła głowy, trzeba im pomóc

– mówiła nam pani Karolina, mama dwójki maluchów.

Upały mają z nami pozostać na pewno do końca tego tygodnia – szukając więc ochłody pamiętajcie, by wybierać tylko strzeżone kąpieliska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023