Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel awansował do półfinału Pucharu Polski

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do półfinału Pucharu Polski. Wczoraj (14.02) w meczu ćwierćfinałowym pokonali we własnej hali Trefla Gdańsk 3:0.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel – walka o Puchar Polski

Mecz toczył się pod ich dyktando, kolejne sety wygrywali, dwukrotnie do 20 i do 21. Plan został zrealizowany – mówił po meczu libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak.

Jakub Popiwczak: Wczoraj jedna niespodzianka, dzisiaj nie chcieliśmy pozwolić na kolejną w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Cieszymy się, że ten mecz od początku do końca był pod naszą kontrolą i nie daliśmy nawet na moment zespołowi z Gdańska poczuć, że można, że da się. Na pewno widać to, że ciężko pracowaliśmy, że skupialiśmy się na pewnych elementach w naszej grze. To ostatnie spotkanie w Radomiu i tutaj cały czas pod naszą kontrolą widać te pozytywne aspekty. Nie będę ukrywał, że myślimy już o tym, co dalej przed nami, żeby dzisiaj był tylko mały kroczek do tego, co byśmy chcieli zrobić w tym Pucharze Polski, a zrobimy wszystko, żeby to trofeum przyjechało do Jastrzębia po tym długim okresie rozbratu.

Jakub Popiwczak

Jak mecz oceniał przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal?

Tomasz Fornal: Kontrolowaliśmy je, dobrze graliśmy i wydaje mi się, że zasłużenie zwyciężyliśmy 3:0. Nie ma co lekceważyć żadnego czynnika w naszej lidze, więc nie było mowy o jakimś różnym podejściu. Wiedzieliśmy, że ćwierćfinał to tak naprawdę jest dyspozycja dnia i my tą dyspozycję mieliśmy dzisiaj lepszą. Dobrze graliśmy, pomimo jakichś problemów, które na pewno mamy, to dobrze dzisiaj wyglądaliśmy, dobrze się prezentowaliśmy i to jest najważniejsze, że w tym ważnym momencie sezonu, gdzie zaczyna się teraz naprawdę poważne granie, dobrze wyglądamy, dobrze się prezentujemy i jesteśmy w stanie bez większego nakładu pokonać drużynę z Gdańska.

To było bardzo ważne zwycięstwo – dodaje kolejny przyjmujący zespołu z Jastrzębia, Rafał Szymura.

Rafał Szymura: Wiedzieliśmy, o jaką stawkę gramy, żeby pojechać do Krakowa na ten finał Pucharu Polski. Pełne skupienie, pełna motywacja i wszystko to, co najlepsze dzisiaj staraliśmy się pokazać. Myślę, że wynik był bardzo dobry. Najważniejsze, że w trzech setach. W sobotę jest kolejne spotkanie. Także teraz zaczynamy od nowa grać co trzy dni. Także oby zdrowie dopisywało, a my postaramy się, żeby zawsze na boisku dać z siebie 100%.

Rafał Szymura Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się w dniach 2-3 marca. W półfinale jastrzębianie zamierzą się z drużyną LUK Lublin. W drugiej półfinałowej parze zagrają zespoły z Warszawy i Zawiercia. W sobotę (17.02) kolejny ligowy mecz, do Jastrzębia przyjedzie zespół Barkom Każany Lwów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj