Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczniej i prościej. Chodnik na Chwałowickiej w Rybniku już po remoncie

Facebook Twitter

Piesi będą mogli poczuć się bezpieczniej. Prace obejmują dwa odcinki położone między parkiem Kozie Góry a ul. Pod Hałdą. Istniejący chodnik w tym miejscu jest bardzo wąski.

fot. L.Tyl/mat. prasowe

Od ubiegłego tygodnia z nowego chodnika można już korzystać na odcinku od Węzła Chwałowickiego do ul. Pod Hałdą. Teraz drogowcy zajmą się częścią prowadzącą w stronę Kozich Gór. Remont chodnika przy ul. Chwałowickiej jest częścią szeregu prac drogowych prowadzonych przez miasto tego lata. W ich ramach wykonane zostały również remonty chodników m.in. przy ulicach Karola Miarki (dz. Paruszowiec-Piaski), Świerklańskiej i Prostej (dz. Meksyk).

fot. L.Tyl/mat. prasowe

Dzielnica Chwałowice, choć położona stosunkowo blisko centrum miasta, nie zapewnia przyjaznej komunikacji osobom pieszym i rowerzystom. Niedługo powinno się to zmienić, bo poza remontem chodnika, trwają również prace projektowe nad nową drogą pieszo-rowerową łączącą Chwałowice z centrum. Powstanie ona w śladzie istniejącej ścieżki od ulicy Parkowej, pomiędzy torami kolejowymi a Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi „Kolejarz”, przez tereny leśne, pod Drogą Regionalną, aż do ulicy Śląskiej. Trasa zostanie także połączona z ulicą Krupińskiego.

fot. L.Tyl/mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj