Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Cieszynie z nowym projektem. Przed nami ciekawe spotkania

Facebook Twitter

Główny cel: przyciągnąć do biblioteki młodzież. Bo to właśnie młodych ludzi jest w niej najmniej, oni najrzadziej wypożyczają książki i korzystają z oferty placówki. Biblioteka w Cieszynie nawiązuje kolejne współprace z instytucjami kultury.

Biblioteka w Cieszynie

Biblioteka w Cieszynie chce przyciągnąć młodych czytelników

Do takich wniosków doszli pracownicy biblioteki miejskiej w Cieszynie i wymyślili projekt „Bliżej książki, bliżej siebie”.

Beata Parchańska: Naszym zadaniem w tym projekcie jest też przeprowadzenie diagnozy, porozmawiania z młodzieżą, czego im brakuje u nas, czy może stworzenia przestrzeni, czy odpowiedniej oferty kulturalnej. Z młodzieżą wspólnie nad tym pracujemy. Natomiast Biblioteka Miejska zawiązała kilka partnerstw w ramach tego projektu z księgarnią Piastowska, z Kawiarnią Literacką Kornel i Przyjaciele, Katolicką Szkołą Podstawową, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Salonikiem Literackim. Przede wszystkim z Młodzieżową Radą Miejską, bo mamy i młodzież, seniorów, osoby dorosłe, mieszkańców Cieszyna.

– mówi Beata Parchańska z cieszyńskiej biblioteki, która zaprasza na dwa interesujące spotkania autorskie. Pierwsze już w najbliższy poniedziałek (16.10.).

Biblioteka w Cieszynie zaprasza na spotkania autorskie

Beata Parchańska: W poniedziałek odbędzie się promocja książki „Fjaka. Sezon na Chorwację” Aleksandry Wojtaszek. Jest to młoda pisarka, bardzo obiecująca, która ma dużo wspólnego z Cieszynem. Mam nadzieję, że państwo biorący udział w spotkaniu autorskim dowiedzą się, dlaczego ma takie miłe wspomnienia o Cieszynie. To spotkanie autorskie odbędzie się w Księgarni Piastowskiej o godzinie osiemnastej, natomiast kolejne spotkanie autorskie odbędzie się 24 października w Kawiarni Literackiej „Kornel i Przyjaciele” o godzinie 17. I tam zaprosiliśmy Michaela Morysa-Twarowskiego, który będzie promował swoją najnowszą książkę „Barbarica”.

I na to spotkanie obowiązują zapisy. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Warto dodać, że w ramach projektu raz na dwa tygodnie odbywają się też spotkania młodzieży i seniorów w cieszyńskiej bibliotece. To najbliższe już jutro (13.10.) o 15.40. To „booktalk”, czyli literackie pogaduchy na temat pisarzy pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego.

Biblioteka w Cieszynie zaprasza na spotkanie z Michaelem Morysem-Twarowskim

1. Promocja książki „Fjaka. Sezon na Chorwację” i spotkanie autorskie z Aleksandrą Wojtaszek
16 października/ poniedziałek/godz. 18.00/Księgarnia Piastowska, ul. Głęboka 6

2. Promocja książki „Barbarica” i spotkanie autorskie z Michaelem Morysem Twarowskim
24 października/ wtorek/godz. 17.00/Kornel i Przyjaciele, ul. Sejmowa 1
Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy! Telefonicznie: 798 99 66 55

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024