Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Jastrzębiu zaprasza na podróż marzeń do Japonii

Facebook Twitter

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Piotrem Milewskim, które przeniesie Was w literacką podróż po Japonii, nie ruszając się z miejsca. Milewski, znany z bestsellerowych książek takich jak "Transsyberyjska", "Dzienniki japońskie" czy "Islandia", podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami z podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni.

Biblioteka w Jastrzębiu
fot. MBP w Jastrzębiu

Biblioteka w Jastrzębiu zaprasza na spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim

Spotkanie odbędzie się 12 października o godzinie 18.00. Będzie to okazja do rozmowy o Japonii, o ludziach, których Milewski spotkał na swojej drodze, oraz o ciekawych miejscach, które odwiedził. Zastanowimy się również nad tym, jak wygląda życie Europejczyka pracującego w Japonii.

Piotr Milewski to nie tylko pisarz, ale również dziennikarz, fotografik, podróżnik i ekonomista. Swoją literacką karierę rozpoczął w 2000 roku, publikując wiersz na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Jest autorem bestsellerowych książek, takich jak „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współtworzył również książkę „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologię „Azja. Opowieści podróżne” (2018).

Milewski pisze po polsku, angielsku i japońsku. Jego teksty i zdjęcia publikowane są w tak prestiżowych tytułach jak National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Podróże, Odra, Zwierciadło, Kwartalnik Literacki WYSPA, Poznaj Świat, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Teraz” (w Filadelfii), Gazeta Polska w Japonii oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan.

Biblioteka w Jastrzębiu- plakat

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024