Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biesiada Śląska z „Fajnymi Babkami”… Babki na scenie, babeczki na talerzu

Facebook Twitter

To jeden z tradycyjnych koncertów w repertuarze Teatru Ziemi Rybnickiej. W niedzielę (27.11) okazja, by posłuchać ale też pośpiewać nie tylko śląskie szlagiery, ale też piosenki z lat 20. czy 60. minionego wieku.

Larmodzieje na scenie/ fot.facebook.com/larmodzieje

Już po raz 6. odbędzie się Biesiada Śląska, w tym roku z „Fajnymi Babkami”. Wystąpią: Joanna Kściuczyk-Jędrusik, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu oraz zespoły Yejku i Larmodzieje, gospodarzem wieczoru będzie aktor Dariusz Niebudek.

Babki będą na scenie, ale babeczki- słodkie muffiny- też do skosztowania w przerwie biesiady.

Joanna Kściuczyk-Jędrusik

Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Debiutowała partią Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta w Düsseldorfie. W swoim repertuarze scenicznym posiada wiele znaczących ról, m.in. Eurydyka – Orfeusz i Eurydyka, Donna Elwira – Don Giovanni, Elżbieta – Maria Stuarda, Tatiana – Eugeniusz Oniegin, Madame Butterfly – rola tytułowa, Nedda – Pajace, Wenus – Tannhäuser, Maryna – Borys Godunow, Ulana – Manru, Elżbieta – Don Carlos, Cześnikowa i Hanna – Straszny Dwór. Jest również reżyserem koncertów, w których występuje jako solistka i konferansjer.
Wraz z prof. T. Sławkiem oraz kompozytorem i kontrabasistą B. Mizerskim, występuje w nowatorskim cyklu Esej na głos i kontrabas. Od roku 2016 współpracuje z Teatrem Dramatycznym im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Od 2020r. wciela się w postać Marii Callas w spektaklu Callas. Master Class w reż. R. Talarczyka.

Larmodzieje

Z tęsknoty za czasami, kiedy wspólnie śpiewało się piosenki które łączyły, a nie dzieliły kolejne pokolenia, kiedy wspólny śpiew był nieodłącznym elementem każdego rodzinnego spotkania – stworzyliśmy projekt Larmodzieje. Tęsknimy też za czasami kiedy muzyka była TWORZONA, A NIE ODTWARZANA. Dlatego też projekt Larmodzieje to dostępna dla każdego muzyka na głosy i akustyczne instrumenty – te same, jaki przez wieki towarzyszyły niemal każdej rodzinie – akordeon, gitarę, bas, coś do wybijania rytmu. Resztę dopełniają głosy. Staramy się zatrzeć granice między wykonawcami i słuchaczami, dlatego też do naszego repertuaru wybieramy głównie utwory, które stanowią kanon piosenek biesiadnych oraz takie, których możemy się wspólnie nauczyć. Organizujemy również potańcówki w stylu retro.

Yeyku

Yejku – zespół tworzą dwie siostry Marzena i Alicja. Od dekady występują na scenach i bawią publiczność autorskimi piosenkami jak i swoimi wersjami znanych, nierzadko ludowych pieśni. Rodem pochodzą z pięknych terenów Beskidu Wyspowego, jednak urodzone na Śląsku mają serca zabarwione muzyką obu regionów. Mają na swoim koncie trzy albumy, wiele występów telewizyjnych, wiele koncertów okolicznościowych, wywiadów radiowych, internetowych, wiele wspólnych nagrań z artystami polskiej sceny. Ostatni, wydany w 2020 raku album o tytule „Wycinanki” zdobył duże uznanie radiowców, stając się 3 albumem dziennikarza Polskiego Radia w kategorii folk, po takich tuzach jak „Tęgie chłopy”, czy „Dagadana”. Obecnie Yejku pracuje nad kolejnymi piosenkami, Zespół współtworzą, oraz udzielają się muzycznie i twórczo na płytach oraz koncertach Adam Niesobski, Jan Swoboda, Leon Jędrzyk.

Dariusz Niebudek

Aktor, reżyser, moderator, wokalista. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotej Maski za role Maxa Białystoka i Rogera de Bill w musicalu Producenci w reż. Michała Znanieckiego, “Hanysa 2011” przyznanego przez kabaret RAK za propagowanie kultury i tradycji Śląska, czy Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury. Obecny na scenie od blisko 35 lat. Na szklanym ekranie obecny jest także w wielu serialach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024