Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jarmark Wielkanocny w Leszczynach: Świąteczna radość w deszczowy dzień [FOTO]

Facebook Twitter

Jarmark Wielkanocny w Leszczynach - jak co roku - przyciągnął tłumy mieszkańców. Ci mieli okazję skosztować specjalnie przygotowanych z tej okazji wielkanocnych przysmaków. Nie zabrakło występów artystycznych i atrakcji dla najmłodszych.

Jarmark Wielkanocny w Leszczynach

Jarmark Wielkanocny w Leszczynach upłyną mieszkańcom w radosnej atmosferze, choć świętowanie próbowała pokrzyżować pogoda.  Panie z Kół Gospodyń Wiejskich nic sobie jednak z padającego deszczu nie robiły i serwowały przygotowane wcześniej smakołyki.

Na talerzykach pojawiły się różnorodne słodkie wypieki: babki, babeczki, mazurki i wiele innych, udekorowane w duchu Wielkanocy. Na Jarmarku można było znaleźć także również typowo wielkanocne potrawy takie jak faszerowane jajka, święcelniki czy kiełbasy. Odbył się również pokaz kulinarny przeprowadzony przez znanego śląskiego kucharza i restauratora – Remigiusza Rączkę, który serwował wielkanocny żurek.

Mieszkańcy mogli również nabyć wielkanocne ozdoby, starannie przygotowane, pełne kwiatów, symboli zajączków i pisanek. Członkinie różnych kół gospodyń wiejskich przygotowały wiele dekoracji, które można było nabyć na ich wystrojonych stanowiskach, których nie pokonała deszczowa pogoda.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbała Kapela z Naszego Miasteczka. Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych przedszkolaków, którzy przedstawili widowni swoje artystyczne występy. Dla najmłodszych zostały również zorganizowane liczne atrakcje takie jak karuzela, malowanie twarzy i artystyczne warsztaty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024