Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Björk: Biophilia Live w Multikinie Rybnik

Facebook Twitter

Zmysłowy koncert, fantastyczne widowisko multimedialne – „Björk: Biophilia Live” już dziś o 20.00 w Multikinie Rybnik.

Muzyka łagodzi obyczaje – to pewne. Ale czy może zmieniać klimat i ratować środowisko naturalne?Któż miałby udowodnić, że to możliwe, jeśli nie szamanka z krainy gejzerów i lodowców – Björk.

Podczas koncertu „Björk: Biophilia Live” szamanka z krainy gejzerów i lodowców udowodni, że muzyka może zmieniać klimat i ratować środowisko. Cztery lata temu skomponowała dziesięć utworów, z których każdy poświęcony był jednej emocji i łączył się z jakimś elementem przyrody (księżyc, błyskawice itp.).

Niezwykle widowiskowy koncert wybitnej islandzkiej artystki, zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku, przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych, którzy użyli do tego przedsięwzięcia 16 kamer.  Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty. Biophilia to nie tylko fenomenalny wizualnie koncert z utworami słynnego, ósmego albumu Björk, lecz równie przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono wspaniałymi animacjami, zdjęciami przyrody oraz występem Davida Attenborough.

Björk: Biophilia Live – zwiastun

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2020