Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Patriotyczne śpiewanie w Cieszynie w święto Konstytucji 3 Maja. Mamy śpiewnik

Facebook Twitter

Patriotyczne śpiewanie w Cieszynie odbędzie się 3 maja. Udział może wziąć każdy, kto ma ochotę w ten sposób uczcić Święto Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie ma formę lekcji śpiewu patriotycznego.

Będzie okazja na patriotyczne śpiewanie w Cieszynie. 3 maja, od godziny 12:30 na cieszyńskim rynku odbędzie się wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek. Wydarzenie ma formę lekcji i jest otwarte dla każdego. Wszyscy chętni uczestnicy otrzymają śpiewnik, który będzie można zachować na własność.

Śpiewnik 3 maja 2024

Nie pierwsze i nie ostatnie patriotyczne śpiewanie

Inicjatywa patriotycznego śpiewania to pomysł Stowarzyszenia Komitetu Obywatelskiego Śląska Cieszyńskiego. Wydarzenie wspólnego śpiewu jest organizowane dwa razy do roku. Przyjmuje ono formę lekcji śpiewu patriotycznego i nie wymaga konkretnych umiejętności. Następna taka okazja do organizowanego śpiewania będzie 11 listopada.

Co w planach oprócz śpiewania patriotycznego na rynku? O 11.30 koncert orkiestry dętej „Cieszynianka” i występ mażoretek, potem uroczystości z udziałem władz miasta, a po wspólnym śpiewaniu koncert zespołu „Winyl Band” – ” Na skrzydłach wolności”. Na płycie rynku zagra też cieszyńska orkiestra dęta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Między 12.30 a 14.30 na rynku okazja, by wziąć udział w biało-czerwonych warsztatach artystycznych współorganizowanych z uczniami Uniwersyteckiego Liceum Sztuk Plastycznych w Cieszynie.

Program:
godz. 10:30 – Kościół Parafialny p. w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie – MSZA PATRIOTYCZNA
godz. 11:30 – Rynek – KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ „CIESZYNIANKA” ORAZ WYSTĘP MAŻORETEK
godz. 12:00 – Rynek – OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA TRZECIEGO MAJA
godz. 12:15 – Rynek – LEKCJA ŚPIEWU PATRIOTYCZNEGO, KONCERT ZESPOŁU WINYL BAND PT.: „ NA SKRZYDŁACH WOLNOŚCI”, KONCERT CIESZYŃSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE: godz.12:30-14:30 – BIAŁO-CZERWONE WARSZTATY ARTYSTYCZNE współorganizowane z uczniami Uniwersyteckiego Liceum Sztuk Plastycznych w Cieszynie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj