Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budynki komunalne w Raciborzu zostaną ocieplone. Duża inwestycja w mieście

Facebook Twitter

Racibórz dostał pieniądze na remont 9 budynków komunalnych, to dofinansowanie na termomodernizację. Chodzi o ocieplenie ścian czy wymianę stolarki okiennej i drzwiowej przy Rybnickiej, Głubczyckiej, Pszczyńskiej i Stalmacha.

fot. googlemaps.com

Budynki komunalne w Raciborzu – część z nich przejdzie termomodernizację

Prace mają być zrobione w tym i w przyszłym roku. Jak informują urzędnicy w Raciborzu, miasto liczy na pieniądze na podobne prace w następnych miejscach. W grudniu złożono wniosek o dofinansowanie dla kolejnych 25 budynków komunalnych.

Miasto Racibórz pozyskało dofinansowanie w wysokości 7 933 941,51 zł w ramach Programu TERMO ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego-Funduszu Termomodernizacji i Remontów na remont 9 budynków komunalnych. Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 17 287 699,12 zł.
Prace remontowe wraz z termomodernizacją przeprowadzone zostaną w poszczególnych budynkach zlokalizowanych przy ul. Rybnickiej 6 i 27, ul. Głubczyckiej 25, 27 i 37, ul. Pszczyńskiej 1-2, 3 i 4-5 oraz przy ul. Stalmacha 12a, 12b.

Zakres prac będzie obejmował m.in.:
• ocieplenie ścian wewnętrznych strychu i klatek schodowych,
• ocieplenie ścian zewnętrznych elewacji i ścian fundamentowych,
• wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
• modernizację instalacji cwu i instalacji c.o,
• wymianę opraw oświetleniowych na częściach wspólnych.

Inwestycje realizowane będą w latach 2024-2025. Ponadto w grudniu 2023 r. Miasto Racibórz złożyło wnioski o dofinansowanie dla kolejnych 25 budynków komunalnych. Wnioski są aktualnie w trakcie oceny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj