Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski: In vitro, hala do tenisa i przejścia dla pieszych. Jakie pomysły zgłosili mieszkańcy Rybnika?

Facebook Twitter

66 propozycji zgłosili mieszkańcy Rybnika. Chodzi o budżet obywatelski. Wśród inicjatyw dwie dotyczą in vitro. Na jeden mieszkańcy proponują wydać ponad 2 mln złotych na drugi, na drugi blisko 900 tysięcy złotych. To propozycje ogólnomiejskie. Co jeszcze zdaniem mieszkańców można zrealizować w mieście?

Budżet obywatelski w Rybniku
Wieża Eiffla na rondzie Niedobczyce-Paryż powstała ze środków budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski: głosowanie dopiero jesienią

Mieszkańcy proponują wybudowania hali do tenisa, chcą zadbać o wypoczynek i rekreację w kilku dzielnicach. To ma być także sposób na integrację. Kolejny projekt dotyczy zasadzenia tysiąca drzew, średnio po kilkadziesiąt w każdej dzielnicy. Jest też propozycja wybudowania parku linowego na Grzybówce.

Wśród ogólnomiejskich propozycji znalazł się także temat bezpieczeństwa. Projekt zakłada budowę inteligentnych przejść dla pieszych usytuowanych poza ścisłym centrum miasta. Wśród propozycji jest też nawiązanie w zasadzie do prehistorii miasta i w tym temacie budowa osady rybackiej przedstawiającej warunki funkcjonowania jego pierwszych mieszkańców.

Jeśli chodzi o teraźniejszość, to jest propozycja zadbania o infrastrukturę wokół szkół i rewitalizacja Doliny Okrzeszyniec. Pozostałe propozycje to projekty dzielnicowe w zasadzie z każdej jednostki administracyjne Rybnika zgłoszono jakieś pomysły. Teraz czas na weryfikację projektów, głosowanie od 2 do 8 października.

W tym roku rybniczanki i rybniczanie zgłosili łącznie 66 projektów, to więcej o 12 niż w zeszłym roku. Złożono 11 projektów ogólnomiejskich oraz 55 lokalnych, co najmniej po jednym dla każdej rybnickiej dzielnicy.

Pula środków finansowych na realizację zadań objętych budżetem obywatelskim na 2024 rok wynosi 5 711 000 zł.

Pełna lista projektów do pobrania TUTAJ (plik PDF)  

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj