Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Rybniku. Rusza głosowanie

Facebook Twitter

Budżet obywatelski w Rybniku - ruszyło głosowanie. Mieszkańcy! Macie siedem dni na wskazanie inicjatyw, które waszym zdaniem powinny zostać w mieście zrealizowane.

Wieża Eiffla w Rybniku
Wieża Eiffla na rondzie Niedobczyce-Paryż powstała ze środków budżetu obywatelskiego

Rusza głosowanie na budżet obywatelski w Rybniku. Od dziś (2.10) do niedzieli (8.10) mieszkańcy miasta mogą oddać głos na jeden z 7 projektów ogólnomiejskich oraz jeden projekt dzielnicowy, projektów lokalnych zgłoszono 46. Głosować może każdy kto mieszka w Rybniku, bez względu na wiek. Głosowanie odbywa się online, ale także stacjonarnie w halo!Rybnik, w bibliotece głównej oraz jej filiach, a także w wybranych szkołach.

Budżet obywatelski w Rybniku – jak głosować, najważniejsze informacje:

Od 2 do 8 października br. na projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2024 rok głosować mogą wszyscy mieszkańcy Rybnika, bez względu na wiek. Każdy mieszkaniec/mieszkanka ma do dyspozycji dwa głosy: jeden na projekt lokalny i jeden na projekt ogólnomiejski.

Głosowanie elektroniczne poprzez stronę www.budzet-obywatelski.rybnik.eu, krok po kroku:

wybieramy projekt ogólnomiejski lub/i
wybieramy projekt lokalny, klikamy dalej
wpisujemy swoje dane osobowe: imię, nazwisko, datę urodzenia (dzień-miesiąc-rok), adres zamieszkania (ulicę i numer budynku, numer mieszkania – jeżeli jest)
zaznaczamy „nie jestem robotem”
zaznaczamy trzy oświadczenia, klikamy dalej
wpisujemy numer telefonu, na podany numer, otrzymamy sms z kodem, który wpisujemy w okienko (uwaga: wielkość liter nie ma znaczenia), ten sam numer telefonu może być wykorzystany przez trzech głosujących
na koniec ukaże się komunikat: „Dziękujemy za wzięcie udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika”.

Głosowanie papierowe w wyznaczonych punktach na terenie Rybnika (halo!Rybnik, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie, wybrane szkoły), krok po kroku:

mieszkaniec w punkcie otrzyma dla siebie tylko jedną kartę papierową
na karcie czytelnie wpisuje swoje dane: imię, nazwisko, datę urodzenia (dzień-miesiąc-rok), adres zamieszkania (ulicę i numer budynku, numer mieszkania – jeżeli jest)
wpisuje numer projektu ogólnomiejskiego lub/i
wpisuje numer projektu lokalnego
podpisuje się pod oświadczeniami
wrzuca kartę do urny w punkcie.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj