Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Było głośno, kolorowo i błyszcząco – za nami II turniej mażoretek w Cieszynie [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

To był roztańczony i kolorowy dzień w Cieszynie. W mieście odbył się II turniej mażoretek. Na hali cieszyńskich olimpijczyków wystąpiły dziewczynki i panny z całego kraju.

W ubiegłym roku pierwszy konkurs musiał odbyć się w formule on-line. Mimo to tak bardzo spodobał się, że wszyscy chcieli przyjechać do Cieszyna. W tym roku już się udało zorganizować konkurs stacjonarny. 29 zespołów, 235 choreografii ponad 250 uczestniczek – wylicza Anna Wysocka prezes stowarzyszenia mażoretek „Cieszyńskie Gwiazdeczki”.

Anna Wysocka: Głośno, bardzo kolorowo i błyszcząco, bo mażoretki kochani państwo to przede wszystkim błysk, szyk, wdzięk i czar. Najmłodsza nasza tancerka 14 maja skończyła dopiero 4 lata, a najstarszą jest 24-letnia kobieta. Przyjechały z całej Polski, chciały przyjechać do Cieszyna, przede wszystkim zobaczyć nasze piękne miasto i spotkać się już na stacjonarnych zawodach. Poziom bardzo wysoki, punktacja tych dziewcząt, które zostały wyróżnione medalami, pucharami zaczyna się od 90 punktów w górę, więc jest bardzo wysoki poziom.

Aby dojść do mistrzostwa, trzeba długo trenować. Dziewczyny z zespołu „Rytm” z Czerwionki-Leszczyn doskonale o tym wiedzą.

Treningi bardzo ważne, ale nie mniej wsparcie najbliższych – rodziców. Ich rola jest niezastąpiona, to kierowcy, opiekunowie, wsparcie gastronomiczne i logistyczne.

Poniżej film i zdjęcia z Turnieju Mażoretek „O Złotą Cieszyniankę”.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj