Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu ma nowy pojazd dla podopiecznych

Facebook Twitter

9-osobowy pojazd marki Ford Transit będzie służył podopiecznym. Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu ma nowy samochód. 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu
fot. raciborz.pl

Zakup został sfinansowany ze środków własnych Miasta Racibórz oraz z pozyskanego przez Starostwo Powiatowe dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Koszt to blisko 250 tys. złotych. Pojazd jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w komfortowy sposób będzie mógł z niego korzystać m.in. wychowanek placówki poruszający się na wózku inwalidzkim.

Miasto Racibórz zakupiło mikrobus, realizując projekt pn. „Odjazdowy dojazd do WTZ” w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D (likwidacja barier transportowych) Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pojazd jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w komfortowy sposób będzie mógł z niego korzystać m.in. wychowanek placówki poruszający się na wózku inwalidzkim.

Całkowity koszt zakupu mikrobusa wyniósł 249 700,00 zł. Miasto wsparło ten cel kwotą w wysokości 129 700,00 zł.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj