Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Było gorąco – ukradli wentylatory. Zarejestrował ich miejski monitoring

Facebook Twitter

Nie tylko obserwują czy ktoś źle zaparkował samochód, ale miejski monitoring obsługiwany przez operatora w cieszyńskiej straży miejskiej często widzi także inne rzeczy i sytuacje. Mamy przykład z minionego weekendu.

Nie mogą być wszędzie, ale dzięki oku kamery pole widzenia strażników znacznie się poszerza. Choć i tak dochodzi w mieście do aktów wandalizmu, to dzięki kamerom, coraz częściej udaje się sprawców uchwycić. Tak jak to miało miejsce chociażby w przypadku wywróconego, zewnętrznego fortepianu.

Ale nie tylko wandali, ale i złodziei udaje się dzięki kamerom zatrzymać. Tak było w miniony weekend, kiedy na Alei Piastowskiej operator monitoringu zauważył dwie osoby…

Jacek Bąk: Które niosły pakunki, wzbudziło to jego podejrzenie, a to dlatego, ze w okolicy odbywała się impreza masowa – Święto Trzech Braci. Na miejsce został skierowany patrol straży miejskiej, ujęto dwóch sprawców, którzy z terenu imprezy dokonali kradzieży wentylatorów i urządzeń elektronicznych. Sprawcy zostali przekazani policji, policja prowadzi dalsze czynności. Czynności zmierzają do tego, aby ustalić wartość strat i ewentualnie udział tych osób w zdarzeniu.

– mówi Jacek Bąk komendant straży miejskiej w Cieszynie.

A jak wiadomo – przy obecnych temperaturach, wentylatory na wagę złota.

fot. FB. SM Cieszyn

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj