Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Choinka za krew. Ważna akcja przed świętami

Facebook Twitter

Podarunek za podarunek. Honorowi krwiodawcy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu mogą odbierać choinki. To akcja "Choinka dla Życia", od kilku lat ciesząca się popularnością.

Choinka za krew – oddaj krew i odbierz choinkę

Drzewka dostarczyły Lasy Państwowe, tylko w piątek (15.12.) kilkadziesiąt znalazło swoich właścicieli:

Uważam, że takie akcje w ogóle powinny być planowane. To nie chodzi, że teraz są choinki, a to jest super cel, ale po prostu ludzie są bardzo przyjaźni, wszyscy sobie składają życzenia. Dużo ludzi przychodzi po choinki dla kogoś np. jedna pani chce zostawić w hospicjum. Więc uważam, że ludzie mają takie dobre serca dzisiaj i to jest bardzo szczytny cel.

Radio 90: Taki przedświąteczny czas jest wyjątkowy.

Tak dokładnie i mam nadzieję, że wszystkie się uda rozdać, bo bardzo widzę z własnego doświadczenia, że dużo ludzi je dla kogoś zabiera. Ja akurat jestem po oddaniu. Oddaję w prezencie rodzicom. Przyszłam tutaj, żeby im sprawić niespodziankę.

Jak już jest choinka, to zawsze jest żywa, zawsze jest naturalny zapach świąt.

Radio 90: Nie po raz pierwszy Pani oddała krew dzisiaj?

Dzisiaj już chyba siedemnasty raz. Pierwszy raz na choinkę, bo akurat była akcja odwołana, a dzisiaj się udało. Także zapraszam wszystkich, niech przyjadą, niech oddadzą krew i dostaną choinkę dla siebie.

– usłyszała Monika Sokołowska od krwiodawców w Raciborzu.

Akcja Choinka za krew

Akcja będzie kontynuowana w poniedziałek (18.12.) i prawdopodobnie w środę (20.12.)

Gizela Kowol: Lasy Państwowe nam podarowały, przywiozły tutaj choinki. Akcja będzie trwała do wyczerpania wszystkich sztuk, więc przyjeżdżają tutaj dawcy nie tylko z Raciborza, ale i okolic. Myślę o tym, bo tu w centrum jest tylko ta akcja prowadzona. Oddziały terenowe, jeśli ktoś oddaje krew, są informowane, że dawca może przyjechać tutaj do Raciborza i odebrać choinkę. Tam może oddać krew i z taką karteczką przyjechać do nas i my mu wydamy choinkę. Przyczynimy się do tego, żeby ściągnąć jak najwięcej choinek do naszego krwiodawstwa.

– mówi Gizela Kowol, dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Potrzeby są duże, brakuje każdej grupy:

Gizela Kowol: Stany są niskie w każdej grupie i zapraszamy nie tylko minusowe grupy, ale praktycznie wszystkie grupy do oddawania krwi, bo w tej chwili jesteśmy trochę zaskoczeni, że zapotrzebowanie szpitali jest tak ogromne i są wielkie potrzeby, a tym bardziej klimat sprzyja, bo możecie sobie odebrać prezent, więc to taka podwójna radość.

O kolejnych akcjach będziemy też z pewnością informować na radio90.pl.

Akcja Choinka za krew

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj