Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co zrobić z choinką po świętach? Zje ją ze smakiem… koza, alpaka czy owca

Facebook Twitter

Zamiast wyrzucać choinkę, nakarm nią kozy. Ale też alpaki i owieczki. To alternatywa dla wyrzucania drzewek na śmietniki.

Co zrobić z choinką po świętach

Co zrobić z choinką po świętach – zwierzęta je uwielbiają

Co zrobić z choinką po świętach? One ją zjedzą

Mamy teraz czas, kiedy pozbywamy się świerków z naszych domów, powoli dobiega końca bożonarodzeniowy czas. Miejsca, w których hodowane są zwierzęta, zapraszają z drzewkami do siebie. Na choinki czeka m.ni. Martyna Fojcik z zagrody przy ulicy Jodłowej w Rybniku-Kamieniu

Martyna Fojcik: To jest taki dodatkowy posiłek. Możemy to porównać z naszą przekąską. To nie jest główny posiłek, ale taka rozrywka w tym okresie zimowym, gdzie nie ma tak dużo tego zielonego do skubania. Najlepiej, żeby to była cała choinka. Ja wiem, że to trudno przewidzieć, ale one najchętniej jedzą całą choinkę, ewentualnie same gałązki

Radio 90: Co im smakuje najbardziej?

Martyna Fojcik: Igliwie, czasami zjadają też korę, ale to bardzo rzadko. Przede wszystkim igliwie i najbardziej lubią świerki. Przykry jest ten widok tych choinek na śmietnikach, więc fajnie tak się pożegnać z choinką i dać im drugie życie u zwierząt. Coraz więcej osób wie, że tak się może pozbyć choinki i kupuje na święta żywą, żeby potem oddać w jakieś miejsca, gdzie zwierzęta ją chętnie zjedzą.

Usłyszała z zagrodzie w Rybniku-Kamieniu, Monika Sokołowska. Przypominamy, że choinki tradycyjne powinny zniknąć z naszych domów do 2 lutego, do święta Matki Boskiej Gromnicznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024