Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ciało znalezione w Nieborowicach. Mężczyzna zmarł w wyniku wyziębienia organizmu

Facebook Twitter

Alkohol i niska temperatura mogą okazać się zabójcze. W chłodne dni zwracajmy uwagę na osoby, którym ze względu na ich stan może grozić niebezpieczeństwo. Apelujemy za policją z Knurowa. Mundurowi z tutejszego komisariatu wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj (15.12.) rano w Nieborowicach.

Wczoraj (15.12.) rano mieszkaniec jednego z budynków wielorodzinnych w Nieborowicach, idąc do piwnicy, zauważył mężczyznę w średnim wieku, leżącego na klatce schodowej – człowiek nie reagował. Świadek powiadomił knurowskich policjantów. Przybyły także na miejsce lekarz stwierdził, że przyczyną zgonu było wychłodzenie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie nadużył alkoholu, zasnął na klatce i zmarł w wyniku wyziębienia organizmu.

Ta tragedia obrazuje, jak niebezpieczne są niskie temperatury i alkohol. To częste przyczyny śmierci wśród osób bezdomnych, ale nie tylko – zdarza się, że jednorazowy wybryk młodego pijanego człowieka także może doprowadzić do śmierci. Wczoraj niewiele brakowało, a mogło dojść do tragedii w Żernikach. 15-latka upojonego alkoholem na szczęście w porę odnaleźli mundurowi.

Policjanci apelują:

Jeśli widzicie bezdomnego lub śpiącego człowieka, nie przechodźcie obok niego obojętnie. Aby uratować komuś życie, wystarczy jeden telefon pod numer 112, 997 lub 987.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023