Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn bije rekord Guinnessa… w czytaniu bajek na głos. Zgłoś się do czytania!

Facebook Twitter

Przez 7 dni i 7 nocy w Muzeum Śląska Cieszyńskiego każdy przez 10 minut będzie mógł przeczytać bajkę. Organizatorzy Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie zamierza w ten sposób pomóc Domu Matki i Dziecka „Słonecznik”.

Obecny rekord w czytaniu na głos wynosi 113 godzin i 15 minut. Cieszyńska biblioteka ma jednak ambicję, by pobić ten wynik. – Zamierzamy czytać przez siedem dni i siedem nocy non stop – zapowiada Katarzyna Zych prezes Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie.

Będzie kolorowo, wesoło i z morałem, bo w czasie akcji na głos czytane będą bajki. Dlatego, że chodzi nam też o to, by promować czas wspólnie spędzany z dziećmi, rodzinnie – dodaje Katarzyna Zych.

Aby pobić aktualny rekord trzeba czytać przez cały tydzień. Zakładając, że każdy będzie czytał przez 10 minut, potrzebnych jest 1008 osób. Oczywiście, jeżeli ktoś będzie mógł czytać dłużej, liczba uczestników będzie się zmniejszać.

Na razie na liście chętnych jest 100 osób. Czekamy na każdego – podkreśla Katarzyna Zych prezes Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie. – Jedna z nocy już jest obstawiona przez naszych pracowników ze swoimi dziećmi. Dzieciaki oczywiście bardzo chętnie wybierają się na takie nocne czytanie.

Drugiej nocy czytać będą gimnazjaliści i licealiści, którzy sami się zadeklarowali. – Natomiast reszta nocy czeka na obstawienie, więc czekamy na zgłoszenia – dodaje Katarzyna Zych.Organizatorzy podkreślają, że bicie rekordu to nie tylko czytanie, ale  przede wszystkim pomoc dla potrzebujących.

Czytanie ma rozpocząć się 21 września w Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj