Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Kąpiel w fontannie? Jest wniosek o ukaranie [FOTO]

Facebook Twitter

Czy w miejskiej fontannie można się kąpać? "Nie" – mówi straż miejska w Cieszynie i interweniują wobec osoby, która kilka dni temu w zabytkowej budowli chciała się odświeżyć.

fot. FB/Straż Miejska w Cieszynie

Kąpiel w fontannie w Cieszynie

W miniony piątek wczesnym rankiem operator miejskiego monitoringu zauważył na rynku mężczyznę, który wszedł do kamiennej niecki fontanny. Niestety, kąpiel została przerwana przez strażników miejskich, którzy poinformowali go, że jego czyn zakończony zostanie skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Musieliśmy zareagować, było to nieobyczajne zachowanie

– tłumaczy Jacek Bąk komendant straży miejskiej w Cieszynie.

Jacek Bąk: Odczytując definicję tego wykroczenia należy wskazać, że jest to takie zachowanie, które jest publiczne i nie mieści się jako zachowanie w czymś obyczajnym. Nie wyobrażamy sobie, że każdy, kto chciałby i miałby ochotę wykąpać się w fontannie miejskiej, mógłby to zrobić. Rynek Cieszyński został wyremontowany i w chwili obecnej jest piękny, można go zwiedzać. Niemniej jednak fontanna przed remontem i po remoncie nie jest miejscem, w którym można się wykąpać. Nieobyczajny, czyli taki, który nie mieści się w obyczaju, a nie wyobrażam sobie, że każdy z nas, mieszkaniec, turysta miałby taką chęć i w swoim obyczaju powód do tego, żeby się kąpać w fontannie miejskiej, która jest miejscem publicznym.

fot. FB/Straż Miejska w Cieszynie

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023