Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa-stara twarz w PSP. Jest nowy komendant straży w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Jacek Filas - to nowy komendant straży w Wodzisławiu. Po tym jak Marek Misiura, poprzedni komendant odszedł na emeryturę, na stanowisku zastąpił go Jacek Filas, dotychczasowy dowódca miejscowej JRG.

Jacek Filas

Nowy komendant straży w Wodzisławiu wskazany

Po dwóch miesiącach znów zmiana na stanowisku szefa wodzisławskich strażaków. Decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej obowiązki komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu powierzone zostały Jackowi Filasowi, dotychczasowemu dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej. Jacek Filas ma pozostać na tym stanowisku przez kolejne dwa miesiące.

Przypomnijmy, że kiedy z końcem stycznia odszedł na emeryturę komendant, Marek Misiura – przez ostatnie dwa miesiące pełniącym obowiązki szefa wodzisławskich strażaków pełnił jego zastępca, Rafał Adamczyk.

Teraz znów nastąpiła zmiana. Jacek Filas jest związany z wodzisławską komendą od 1998 roku. Od 1999 roku objął obowiązki Naczelnika Wydziału Operacyjnego. W 2006 roku mianowany został na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024