Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany szefów śląskich służb. Policja, straż pożarna i pogranicznicy z nowymi komendantami

Facebook Twitter

Zmiany na kierowniczych stanowiskach służb. W ostatnich dniach nowi komendanci pojawili się w śląskim garnizonie Policji. Zmiany nastąpiły także w Straży Granicznej, a także straży pożarnej.

policja straż pożarna
Zastępca Komendanta Głównego PSP wręczył akt powierzenia obowiązków na stanowisku Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Damianowi Legierskiemu fot. www.gov.pl/web/kwpsp-katowice

Przypomnijmy, jednym z zastępców śląskiego komendanta policji został Jacek Stelmach, dotychczasowy komendant powiatowy policji w Cieszynie.

Awansował też Wojciech Kruczek, który do tej pory szefował strażakom w Rybniku, a od dwóch tygodni jest Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP.

Wczoraj (28.02.) jednym z jego zastępców został Damian Legierski. W siedzibie Komendy Głównej PSP w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie decyzji.

Legierski pochodzi z Koniakowa, a życie zawodowe dotychczas związane było ze Śląskiem Cieszyńskim. Był m.in. komendantem powiatowy PSP w Cieszynie. Jest magistrem inżynierem pożarnictwa, absolwentem Akademii Pożarniczej w Warszawie oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj