Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

Facebook Twitter

To ważna data w kalendarzu. 11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2011 roku jest okazją do dyskusji o przeciwdziałaniu przemocy i dyskryminacji wobec młodych kobiet. Ale to też świetna okazja do wspólnego, dziewczęcego działania.

fot. marusya21111999/ pixabay

Tak będą świętować w Cieszynie:

Główną ideą jest to, że stawiamy na empowerment, czyli wzmocnienie, by każda dziewczynka, nastolatka, kobieta, mogła być sobą, budować własną moc, doświadczać skuteczności i wpływu, budować porozumienie i solidarność z innymi osobami. Zaprosiliśmy do współpracy Hufiec Ziemi Cieszyńskiej i chcemy pokazać uczestniczką naszych zajęć, że dziewczyny też mają moc i mogą wszystko.

-przekonuje Joanna Czerkowska z cieszyńskiej Fundacji MamGrono, organizatorka obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewcząt w mieście nad Olzą. Tu zajęcia zaplanowano na sobotę, 10 października:

Zapraszamy wszelkie dziewczynki w wieku od 7-12 lat na warsztaty, w których proponujemy takie zagadnienia jak pierwsza pomoc, orientację w terenie, wiązanie węzłów czy krótką podróż w czasie, czyli to jest wizyta w izbie pamięci, historia, harcerstwo opowiedziane przez jedną z członkiń hufca.

Cieszyn jest jednym z ośmiu miast w Polsce, gdzie obchodzone będzie święto dziewczyn. Warsztaty odbywać się będą w Hufcu Ziemi Cieszyńskiej od 10.00 do 12.00, udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj