Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Są pieniądze na jedną sztuczną nerkę. Trwa zbiórka na drugą

Facebook Twitter

Była akcja i jest odzew. Powracamy do pilnej potrzeby cieszyńskiego szpitala. Chodzi o dwie sztuczne nerki, które muszą być wymienione na nowe urządzenia w tamtejszej stacji dializ.

Urządzenia co miesiąc ratują życie 150 pacjentom. Pracują siedem dni w tygodniu. Zarząd Powiatu Cieszyńskiego zdecydował się w trybie pilnym na przesunięcie środków, które pozwolą na zakup niezbędnego sprzętu. Chodzi o 50 tysięcy złotych, mówi Radiu 90 wicestarosta cieszyński Janina Żagan.

Uznaliśmy, że przeznaczenie z  budżetu powiatu, który został dopiero co we wtorek uchwalony, przeznaczenie na zakup jednej sztucznej nerki, będzie dobrą decyzją. Te, które są działają resztkami sił, jest to niebezpieczne. Z rezerwy przeznaczyliśmy pieniądze na natychmiastowy zakup sztucznej nerki. Ta jedna nowa będzie gwarancją dobrego świadczenia usług zdrowotnych przez nasz szpital. 

Kolejna nerka ma zostać zakupiona z pieniędzy pochodzących ze ze zbiórki, którą prowadzi fundacja, od lat wspierająca szpital. Adres gdzie można wspomóc stację dializ znajdziecie na naszej stronie www.

Pisaliśmy wcześniej: Cieszyn: Pilnie potrzebne dwie nerki

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021