Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z MOK-iem w Jastrzębiu?

Facebook Twitter

Do końca marca Silesia Film przedłużyła umowę z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jastrzębiu-Zdroju na dzierżawę pomieszczeń, w których znajduje się MOK oraz Kino Centrum. Przez najbliższy kwartał miasto będzie płacić 50 tysięcy złotych miesięcznie.

Fot. mok.jastrzebie.pl

To o blisko 10 tysięcy złotych więcej niż do tej pory. Do końca 2018 roku miasto za wynajem pomieszczeń płaciło około 40 tysięcy złotych. Właściciel budynku Silesia Film zaproponował podwyżkę czynszu od nowego roku o kilkadziesiąt tysięcy. Mówiło się o kwocie 70 tysięcy, na to nie było zgody władz Jastrzębia. Negocjacje cały czas trwają, na razie miasto zgodziło się na 50 tysięcy miesięcznie. To jednak nie rozwiązuje problemu.

Strony mają kwartał na dojście do porozumienia, a to łatwe nie będzie, bo mamy do czynienia z konfliktem interesu. Właściciel chciałby cen rynkowych za budynek w centrum miasta, a Miejski Ośrodek Kultury podkreśla, że powinien być inaczej traktowany niż obiekty komercyjne. Najrozsądniejsze wydaje się w tej sytuacji wybudowanie nowej siedziby. Na to potrzeba jednak pieniędzy i zgody Rady Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2022