Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Reanimacja na przystanku – śmigłowiec LPR w Rydułtowach

Facebook Twitter

Powracamy w radiu 90 do naszej informacji z wtorku (23.04.) na ul Raciborskiej w Rydułtowach lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wiemy więcej o sprawie, dzisiaj (25.04.) policja przekazała szczegóły.

śmigłowiec LPR

Sytuacja trudna i wiele osób mogłoby spanikować, na szczęście na miejscu znalazły się policjantki z wydziału ruchu drogowego wodzisławskiej komendy. Starsze posterunkowe Kinga Ruszczyk i Alicja Nowakowska przejeżdżały ulicą Raciborską w Rydułtowach. Na zatoczce przystankowej zauważyły leżącego mężczyznę, który był reanimowany.

Okazało się, że kierowca wiózł swojego szwagra do szpitala. Podczas jazdy zauważył, że pasażer przestał oddychać. Zatrzymał samochód na zatoczce, wyciągnął szwagra z auta i rozpoczął jego reanimację. Ta była kontynuowana przez funkcjonariuszki.

Jedna z nich prowadziła masaż serca, druga natomiast pojechała do pobliskiego komisariatu po defibrylator. Po chwili na miejsce przyjechała straż pożarna i karetka ratownictwa medycznego. Dalszą akcję przejęli medycy. Po chwili mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Policja przypomina:

Jeśli masz możliwość udziału w kursie udzielania pierwszej pomocy, skorzystaj z okazji. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy umiejętności mogą mieć decydujące znaczenie dla czyjegoś życia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024