Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co dalej z piłkarskim ROW-em Rybnik?

Facebook Twitter

To pytanie zadają sobie kibice patrząc na skład drużyny. W przerwie między sezonami zespół opuściło kilku doświadczonych piłkarzy. Kontraktów nie przedłużono z wieloletnim kapitanem Mariuszem Muszalikiem, z klubu odeszli także pomocnicy: Mariusz Zganiacz i Sebastian Siwek, obrońca Dawid Gojny oraz napastnik Sebastian Musiolik.

W ich miejsce pozyskano dwóch zawodników, to pomocnik Mateusz Bukowiec i napastnik Piotr Okuniewicz. Zespół nie został osłabiony – zapewnia prezes ROW-u, Henryk Frystacki. Mamy trzech kolejnych nowych zawodników – mówi:

(…) Te pozycje, które zostały zwolnione są na nowo obsadzone, myślę, że zawodnikami na lepszym poziomie niż do tej pory. Proszę prześledzić ile Mazurek ma strzelonych bramek. (…)

II liga w tym sezonie będzie bardzo mocna, ale jestem dobrej myśli – mówi sternik klubu:

Bardzo trudny sezon, jeszcze takiego nie było. Pierwsza runda to 21 kolejek, rozpoczynamy już 20 lipca, bardzo mocna jest druga liga, są bardzo silne drużyny. My będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli.

Jak zaznacza Prezes Frystacki, klub wyszedł na finansową prostą. Bardzo pomogły w tym pieniądze jakie ROW otrzyma za udział w projekcie ProJunior, który promuje grę w drużynach szczebla centralnego występy młodzieżowców.

Przypomnijmy, że inauguracja nowego sezonu w Rybniku w piątek, 20 lipca. W pierwszym meczu rybniczanie zagrają przed własną publicznością ze Stalą Stalowa Wola.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024