Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Co z dializami w Raciborzu?

Facebook Twitter

Dializowane w Raciborzu są tylko osoby z koronawirusem. Stacja dializ przy ul. Gamowskiej nie działa od momentu, kiedy tamtejszy szpital został jednoimiennym szpitalem zakaźnym. Firma, która prowadziła stację na terenie lecznicy, w tej chwili wykonuje dializy tylko na szpitalnym oddziale dla pacjentów zakażonych.

Jak powiedział nam dyrektor raciborskiego szpitala, Ryszard Rudnik: część z nich jest hospitalizowana w placówce w Siemianowicach Śląskich, inni są dowożeni do pozostałych stacji na Śląsku. Próbowaliśmy skontaktować się z firmą Nefrolux prowadzącą stację w Raciborzu, na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane przez nas pytania, m.in. o organizowanie dializ dla pacjentów, którzy nie mają koronawirusa.

W tej sprawie rozmowy odmówił też starosta raciborski, Grzegorz Swoboda, którego chcieliśmy zapytać o możliwość uruchomienia tymczasowej stacji na terenie miasta, tak by pacjenci nie musieli dojeżdżać do placówek oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Niestety: starosta nie zajął stanowiska w tej sprawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2020