Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z bieżni na salę posiedzeń… Justyna Święty-Ersetic została radną miejską w Raciborzu

Facebook Twitter

Z lekkoatletycznej bieżni prosto na salę posiedzeń. W ostatnich wyborach samorządowych Justyna Święty-Ersetic, mistrzyni olimpijska z 2021 roku, zdobyła mandat do Rady Miasta Raciborza.

Justyna Święty-Ersetic została radną w Raciborzu

Startowała z listy komitetu „Razem dla Raciborza”, który uzyskał najlepszy wynik i wprowadzi do rady w sumie 8 radnych. Sama lekkoatletka miała najwyższy wynik na swojej liście.

Justyna Święty-Ersetic: Myślę, że dam radę. Ja lubię nowe wyzwania. Dla mnie to będzie coś totalnie nowego, ale mam nadzieję, że wiele wniosę do miasta. Jestem stosunkowo młoda, więc mam nadzieję, że będę miała super pomysły i będę finiszowała w mieście, tak jak finiszuję na bieżni.

Justyna Święty-Ersetic wierzy, że uda jej się pogodzić treningi i wyjazdy na zawody z obowiązkami radnej. Bo kariery sportowej na razie nie kończy.

Justyna Święty-Ersetic: Nie, absolutnie nie. To jest nadal numer 1. Przede mną tak naprawdę bardzo ważny rok. Są igrzyska olimpijskie, które się zbliżają wielkimi krokami, więc to jest mój priorytet. Ale myślę, że najgorszy czas mam za sobą pod względem wyjazdów, zgrupowań i myślę, że będę więcej miała na miejscu i będę starała się w miarę możliwości to godzić.

A my dodajmy, że w Raciborzu wciąż nierozstrzygnięty jest wyścig o fotel prezydenta miasta. 21 kwietnia w drugiej turze zmierzą się Jacek Wojciechowicz i urzędujący, Dariusz Polowy.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024