Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co zrobić z budynkiem uniwersyteckim na terenie kampusu?

Facebook Twitter

Uniwersytet Ekonomiczny nie jest zainteresowany przejęciem pomieszczeń po Uniwersytecie Śląskim w Rybniku, Politechnika Śląska decyzję w tej sprawie podejmie w ciągu trzech tygodni. Wszystko po tym, jak Uniwersytet Śląski ogłosił, że likwiduje ośrodek zamiejscowy w Rybniku.

W sprawie budynku władze Rybnika w pierwszej kolejności ofertę skierowały do uczelni działających już w mieście. Dziś wiemy, że Uniwersytet Ekonomiczny z niej nie skorzysta:

Uniwersytet Ekonomiczny na chwilę obecną ma wystarczającą bazę lokalową w Rybniku, na pewno nie zamierzamy podejmować kroków w kierunku przejęcia kolejnego budynku, natomiast jesteśmy cały czas gotowi, cały czas prowadzimy dialog z miastem, z innymi uczelniami, żeby rozwijać kampus Zespołu Szkół Wyższych i na tym nam jak najbardziej zależy.

– mówi rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Marcin Baron. Takich deklaracji nie składa na razie Politechnika Śląska. Potrzebujemy czasu na podjęcie decyzji – podkreśla rzecznik prasowy uczelni Paweł Doś:

Politechnika Śląska podejmie decyzję dotyczącą ewentualnego rozszerzenia oferty edukacyjnej w Rybniku w ciągu najbliższych 3 tygodni, czyli za 3 tygodnie będziemy mogli poznać informacje na temat tego jak bardzo Politechnika Śląska będzie obecna w Rybniku w przyszłości.

Jeżeli Politechnika Śląska nie będzie zainteresowana przejęciem budynku po Uniwersytecie Śląskim, miasto szukać będzie innej uczelni. Z niektórymi rozmowy już trwają.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024