Cztery szpadzistki RMKS-u Rybnik powalczą o start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu [FOTO]

Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Anna Mroszczak oraz Gloria Klughardt - cztery szpadzistki RMKS-u Rybnik powalczą w kwalifikacjach olimpijskich, by w przyszłym roku wystartować na Olimpiadzie w Paryżu.

RMKS-u Rybnik

Cztery szpadzistki RMKS-u Rybnik powalczą o start w Igrzyskach Olimpijskich

Tę informację zdradził podczas odbywającego się w hali widowisko sportowej w Boguszowicach Pucharu Polski Juniorów w szpadzie, Krystian Fajkis prezes RMKS-u Rybnik:

Krystian Fajkis: Ubiegły rok był właśnie takim najlepszym w historii. Mamy nadzieję, że ten będzie jeszcze lepszy niż poprzedni, bo jesteśmy akurat w roku przedolimpijskim. Rozpoczęły się kwalifikacje olimpijskie. Nie ukrywamy, że liczymy, że nasze zawodniczki włączą się o tę walkę, o te miejsca do reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Paryżu. To jest Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Anna Mroszczak. To jest bardzo świeża sprawa. Dołączyła do naszej ekipy Gloria Klughardt, czyli trzecia zawodniczka ze złotej drużyny mistrzyń świata.

W weekend w boguszowickiej hali walczyło blisko 200 szpadzistek i szpadzistów. Rybnik w tym roku jest organizatorem dwóch z trzech Pucharów Polski.

W szpadzie kobiet zwyciężyła Cecylia Cieślik z AZ AWF Katowice, Liliana Porwoł z RMKS-u Rybnik była trzecia. W szpadzie mężczyzn I miejsce zajął Ireneusz Filek z SKS Grass Hopper Kalwaria, najlepszy z rybniczan Adam Sojka zajął 27 pozycję.