RMKS Rybnik brązowym medalistą Mistrzostw Polski U17 dziewcząt

Duży sukces młodych koszykarek z Rybnika. Zespół dziewcząt RMKS Rybnik w kategorii do lat 17 zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3.

RMKS Rybnik

Dobry występ koszykarek RMKS Rybnik

Rybniczanki, które wystąpiły w składzie Oliwia Keller, Klaudia Keller, Patrycja Pendziałek i Maja Troszka rozegrały bardzo dobry turniej. W fazie grupowej pokonały drużyny z Gdańska, Opalenicy i Sokołowa. W ćwierćfinale okazały się lepsze do zespołu z Lublina i dopiero w półfinale musiały uznać wyższość Enei AZS-u Poznań, przegrały 16:21. W walce o brąz pewnie 21:8 pokonały jednak drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego i stanęły na trzecim stopniu podium.

Co ciekawe RKMS trzeci rok z rzędu przywozi medal z imprezy tej rangi, dwa lata temu był to także brąz a rok temu srebro. Trenerem zespołu jest Grzegorz Korzeń.