Kinga Zgryźniak wygrywa Puchar Europy U23

Kinga Zgryźniak znów najlepsza. Szpadzista RMKS-u Rybnik, świeżo upieczona juniorska mistrzyni świata w drużynie, tym razem bardzo dobrze spisała się w zawodach Pucharu Polski seniorek.

kinga zgryźniak

Kinga Zgryźniak młodsza od przeciwniczek zajęła wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ale turniej miał również rangę Pucharu Europy szpadzistek do lat 23 i tu zawodniczka RMKS-u okazał się najlepsza. Miejsca od 16. do 21. w turnieju zajęły jej klubowe koleżanki: Patrycja Frystacka, Anna Mroszczak, Liliana Porwoł, Alicja Klasik i Laura Misiak.

Najlepszy szpadzista z Rybnika Ryszard Kałuziński został sklasyfikowany na 43. miejscu.