Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Czy będą dopłaty do pobytu dzieci w żłobkach w Wodzisławiu?

Facebook Twitter

W tym zdecyduje tamtejsza Rada Miasta. Projekt takiej uchwały przedstawi radnym na wrześniowej sesji prezydent miasta, Mieczysław Kieca. Skąd taki pomysł?

fot. kasman / pixabay.com

Mówi prezydent Wodzisławia:

Pomysł ten wynika z moich rozmów prowadzonych z mieszkańcami, w ciągu ostatnich miesięcy wielu rodziców zwracało się o rozważenie takiej formy wsparcia. Poprosiłem też moją zastępczynię, prezydent Izabelę Kalinowską, aby przeprowadziła rozmowy z osobami prowadzącymi podmioty, które świadczą tego typu opiekę, te rozmowy także potwierdziły potrzebę przetestowania tego typu wsparcia na terenie naszego miasta. Zakłada dotację zarówno dla dziecka, które znajdzie stałą opiekę w żłobku, jak i w klubie malucha w 2020 roku. Będzie to pilotaż, który w przyszłości będzie mógł być kontynuowany.

Jaka miała by być kwota dofinansowania?

To jest bardzo wstępna propozycja, związana z możliwościami budżetu, jakie widzimy na dzień dzisiejszy. Kwota, która znajdzie się w propozycji uchwały to 150 złotych dopłaty na dziecko w przypadku opieki w żłobku, 100 złotych w przypadku innej formy opieki stacjonarnej. Kwotę będzie można uzyskać tylko dla dziecka mieszkańca miasta Wodzisław Śląski.

Powtórzmy: decyzja w tej sprawie powinna zapaść na wrześniowej sesji Rady Miasta.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj