Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tak ma wyglądać stadion w Wodzisławiu Śląskim. Zobacz wizualizacje

Facebook Twitter

Jest gotowa wizualizacja stadionu w Wodzisławiu po przebudowie. Władze miasta zapowiadają modernizację obiektu przy ulicy Bogumińskiej.

stadion w wodzislawiu
fot. UM Wodzisław Śląski

Stadion w Wodzisławiu Śląskim – budowa podzielona na etapy

Projekt zakłada też rozbudowę infrastruktury treningowej. Koncepcja zakończy się projektem z pozwoleniem na budowę. Mówi o tym prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca:

Mieczysław Kieca: Stadion projektowany jest na około 4300 osób. I będzie mógł być realizowany etapami. To jest rzecz bardzo ważna, bowiem zdajemy sobie sprawę, że koszt tego typu inwestycji to jest koszt kilkudziesięciu milionów złotych. Jest to obiekt, który ma być dedykowany nie tylko do piłki nożnej, ale także obiektem lekkoatletycznym. Lekkoatletyka bardzo mocno rozwija się w Wodzisławiu, zarówno ta związana z biegami, ale także w szkołach prowadzonych jest coraz więcej zajęć lekkoatletycznych. Dobrze by było wykorzystać tę przestrzeń w centrum miasta pod tego typu przedsięwzięcie.

fot. UM Wodzisław Śląski

W tym roku ma być gotowy projekt przebudowy stadionu z pozwoleniem na budowę. Powstać ma też koncepcja budowy hali widowiskowo-sportowej.

Mieczysław Kieca: Ma my wymagania związków sportowych, czyli tych, dla których dedykowany jest obiekt. Polskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Projektant miał się konsultować z obydwoma związkami, patrząc na budowę za kilka lat i odpowiedzieć na pytanie: jakie elementy infrastruktury w trybunach są niezbędne z punktu widzenia wymagań. To jest rzecz najważniejsza. Nie wymagania prezydenta miasta czy kogokolwiek innego, ale wymagania przede wszystkim te, które spowodują, że klub uzyska odpowiednią certyfikację dla wyższych klas rozgrywkowych. Bo po to robimy. My przygotowujemy infrastrukturę, bo liczymy na to, że nasi partnerzy, czyli kluby sportowe będą wraz z miastem robić wszystko, aby kluby sportowe były na jak najwyższym poziomie klasy rozgrywkowej.

Stadion w Wodzisławiu – wizualizacja. fot. UM Wodzisław Śląski

Koncepcja modernizacji stadionu była konsultowana z klubami sportowymi. Ich uwagi już zostały wprowadzone do wizualizacji. Przebudowany zostanie budynek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zostaną korty tenisowe. Nie zniknie Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla”.

Mieczysław Kieca: Może być też tak, że będzie trzeba zdecydować się, od których elementów zaczynamy. Wówczas najbardziej naturalne wydają się do wybudowania oprócz zaplecza, kwestie trybun krytych, w tym trybuna tzw. vipowska, w której zlokalizowane są duże elementy infrastruktury sportowej. W tym projekcie także będzie dokumentacja związana z budową zaplecza treningowego na ul Skrzyszowskiej. Tam będzie budowane zaplecze treningowe dla tego obiektu dedykowane. Boiska z niezbędną infrastrukturą.

Wodzisław Śląski będzie starał się o środki zewnętrzne na tę inwestycję, pieniądze na rozbudowę infrastruktury zapowiedział Minister Sportu.

Tak ma wyglądać stadion w Wodzisławiu Śląskim fot. UM Wodzisław Śląski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj