Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czy Covid-19 storpeduje ligowe rozgrywki?

Facebook Twitter

Coraz więcej zakażeń koronawirusem w świecie sportu, coraz więcej odwołanych meczów. W miniony weekend z tego powodu nie zagrały cztery zespoły z regionu.

fot.Capri23auto/ pixabay.com

Od razu uspokajamy kibiców, koronawirus nie pojawił się w naszych drużynach. W miniony piątek (2.10.) hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zagrali ligowy mecz przeciwko Podhalu Nowy Targ, ale w niedzielę (4.10.) nie wyjechali już na lód. Ich mecz przeciwko Cracovii został odwołany, bo podejrzenie zakażenia koronawirusem pojawiło się w zespole z Nowego Targu. Przypomnę, że większość jastrzębian przeszła już wcześniej zakażenie, teraz klub informuje, że wszyscy czują się dobrze.

Wczoraj (4.10.) nie zagrali także piłkarze pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie. Wyjazdowe spotkanie przeciwko Górnikowi Łęczna odwołano po informacji o potwierdzeniu zakażenia u dwóch piłkarzy z Łęcznej.

Od tygodnia o tym, że w sobotę (3.10.) „mają wolne” wiedzieli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Koronawirus pojawił się w zespole Vervy i mecz przeciwko stołecznej drużynie odwołano. Sytuacja w PlusLidze staje się poważna, w tej kolejce odbędą się tylko trzy z siedmiu meczów, bo groźnego wirusa potwierdzono także w zespołach: Ślepsk Suwałki, GKS Katowice i MKS Będzin. Informacje z tego ostatniego klubu spowodowały również odwołanie meczu drugoligowego Volleya Rybnik, który miał zmierzyć się z drugim zespołem MKS-u.

Co dalej z rozgrywkami?

Na razie władze poszczególnych lig odwołują pojedyncze mecze, nie wiadomo czy grozi nam zawieszenie sezonu w którejś z lig. Dziś (5.10.) władze Polskiej Ligi Siatkówki mają odbyć videokonferencję z prezesami wszystkich klubów PlusLigi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021