JKH GKS Jastrzębie kontra GKS Katowice – w półfinałach remis 1:1

W niedzielę (17.03) wygrali, wczoraj (18.03) musieli uznać wyższość rywala. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie przegrali drugi mecz półfinałów Tauron Hokej Ligi.

jkh gks
fot jkh.pl

Po wygranej 3:1, tym razem jastrzębianie ulegli na wyjeździe GKS-owi Katowice 1:3. Mecz podobnie jak ten niedzielny był zacięty i emocjonujący i miał podobny przebieg, tym razem jednak zwycięsko wyszli z niego gospodarze. Po bezbramkowej pierwszej tercji w drugiej zespoły strzeliły po jednej bramce.

Najpierw dla jastrzębian trafił Estończyk Robert Arrak, ale kilka minut później zespół z Katowic wyrównał, wykorzystał grę w przewadze. W ostatniej odsłonie meczu bardziej skuteczni byli gospodarze. Na 5 minut przed końcem objęli prowadzenie, a gdy w końcówce lód opuścił bramkarz JKH GKS-u, trafili raz jeszcze do pustej bramki. W półfinałowej rywalizacji obu drużyn mamy zatem remis 1:1. Trzecie i czwarte spotkanie zostaną rozegrane na lodowisku w Jastrzębiu w czwartek i piątek (21-22.03).