Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dachowanie na DW 935. Policja prosi o ostrożność! [FOTO]

Facebook Twitter

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący alfa romeo jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w plastikowe zapory, po czym jego samochód dachował. I choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, nikomu nic się nie stało. Po raz kolejny apelujemy do kierowców - zdejmijcie nogę z gazu! Szczególnie teraz, kiedy zmienna pogoda utrudnia prowadzenie pojazdów.

Do zdarzenia doszło w środowe (01.12.) popołudnie w Rybniku na zjeździe z DW 935 w ulicę Wodzisławską. Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący alfa romeo 23-letni mieszkaniec Żor, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w plastikowe zapory, po czym jego samochód „dachował”. Kierujący był trzeźwy.

Jego zdrowiu, a tym bardziej życiu, nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

– poinformowała rybnicka policja.

Policjanci apelują:

Pierwsze przymrozki, szybko zapadający zmrok i zmienna pogoda utrudniają prowadzenie pojazdów. Pamiętajmy, aby w okresie jesienno-zimowym w sposób szczególny zadbać o swoje bezpieczeństwo, poprzez odpowiednie przygotowanie samochodu oraz zdjęcie nogi z gazu. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj