Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Defibrylator w Rudach: Ratujące życie urządzenie na drzwiach nadleśnictwa

Facebook Twitter

Defibrylator w Rudach zawisł na budynku nadleśnictwa. Urządzenie poprawi poziom bezpieczeństwa turystów

Defibrylator w Rudach

Defibrylator w Rudach jest w pełni automatyczny – podpowiada co należy robić

To może być przydatna informacja dla odwiedzających Rudy i tamtejszy kompleks pałacowo-klasztorny oraz park. Na budynku miejscowego nadleśnictwa zamontowano defibrylator. Urządzenie AED znajdziemy obok wejścia do głównego budynku. Dzięki niemu w prosty sposób można wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową. W razie konieczności z urządzenia skorzystać może każdy.

To kolejny krok mający poprawić bezpieczeństwo turystów odwiedzających Rudy. A jak podkreślają leśnicy, zwłaszcza w weekendy okolica jest tłumnie odwiedzana. Dużą popularnością cieszy się przyklasztorny park, kościół jest odwiedzany przez pielgrzymów, a na pobliskim skrzyżowaniu często dochodzi do wypadków. Defibrylator wystarczy włączyć, podłączyć kable a następnie postępować zgodnie z podpowiedziami udzielanymi przez defibrylator.

Defibrylator w Rudach Nadleśnictwo Rudy Raciborskie 

Siedziba rudzkiego nadleśnictwa to kolejne w regionie miejsce, gdzie pojawiły się defibrylatory. W ubiegłym roku w Rybniku zdecydowano się montaż defibrylatorów na dwóch dużych przystankach autobusowych – na Placu Wolności oraz przy Sądzie Rejonowym.

Defibrylator w Rybniku na Placu Wolności

Dzięki defibrylatorom zwiększyło się bezpieczeństwo czekających na autobus pasażerów.  Zamontowane defibrylatory są bezpiecznymi i w pełni automatycznymi urządzeniami, co oznacza, że podczas ratowania życia urządzenie podpowiada, co należy robić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024