Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier samochodu?

Facebook Twitter

Decydując się na zakup samochodu, bez względu na to czy to nowego czy używanego, nie tylko zwracamy uwagę na poszczególne podzespoły, ale przede wszystkim, bierzemy pod uwagę jego ogólny wygląd. Dokładnie oglądamy lakier i punktujemy każde zarysowanie i zadrapanie czy odprysk. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku, w którym to my, chcemy sprzedać dany samochód. Wówczas nie tylko poświęcamy czas na jego dokładne umycie, ale także staramy się ukryć wszelkie mankamenty powłoki lakierniczej, które mogłyby obniżyć cenę pojazdu. Okazuje się, że niepotrzebnego stresu można uniknąć, odpowiednio zabezpieczając lakier pojazdu. Dlaczego warto to zrobić?

Zabezpieczenie lakieru- czym jest powłoka ceramiczna?

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej efektywnych metod zabezpieczenia lakieru pojazdu, jest nałożenie powłoki ceramicznej. Jest ona wykonana w nanotechnologii, a po nałożeniu, przybiera postać twardej powłoki, która chroni lakier przed uszkodzeniami. By dokładniej zrozumieć sposób jej działania, należy przede wszystkim spojrzeć w dużym przybliżeniu na lakier auta. Dostrzeżemy wówczas charakterystyczne pory. Nałożona powłoka ceramiczna, zamyka je, tworząc swego rodzaju twardą skorupę. Nie mniej jednak, ochrona ta ma zaledwie grubość od 2 do 3 mikronów. Zabezpieczenie lakieru w sposób pokazany na stronie: Ceramika, Zabezpieczenie lakieru samochodowego – Białystok Autoklinika, uchroni go nie tylko przed naturalnym starzeniem się, ale także przed:

  • zarysowaniami,
  • zabrudzeniami,
  • szkodliwym promieniowaniem UV,
  • mechanicznymi uszkodzeniami.

Jak przebiega proces ceramicznego zabezpieczenia lakieru?

Wiele osób, może być zainteresowane tym, w jaki sposób przebiega proces zabezpieczenia lakieru powłoką ceramiczną. Otóż warto uzbroić się w cierpliwość, bo sam proces, może zająć nawet kilkanaście godzin. Pierwszym krokiem jest jednak znalezienie fachowca, który dzięki wiedzy i doświadczeniu, będzie mógł przeprowadzić proces zabezpieczania lakieru z jak największą dokładnością i starannością. Można tu polecić firmę autoklinika.bialystok.pl, która od kilku lat jest liderem w branży ceramicznego zabezpieczania lakieru. Zaufało jej setki klientów, a doświadczeni i odpowiednio wyszkoleni pracownicy, traktują każde auto jako najwyższy priorytet. Okazuje się, że jedynie profesjonalne podejście i sprzęt, jest gwarancją odpowiedniego nałożenia powłoki ceramicznej. Każda tego typu firma, powinna dysponować odpowiednim pomieszczeniem, w którym panują odpowiednie warunki. Musi być ono wolne od wilgoci, a przede wszystkim sterylne i pozbawione jakichkolwiek, unoszących się drobinek pyłków i kurzu. Samo zabezpieczenie lakieru jest procesem wieloetapowym. Rozpoczyna się go od dokładnego umycia, a następnie wysuszenia karoserii. Kolejno specjaliści zajmują się odtłuszczeniem nadwozia. Dzięki temu cała aplikacja powłoki ceramiczne, będzie mogła zostać precyzyjnie wykonana. Dopiero wtedy, można przystąpić do aplikacji właściwej. Wykonuje się ją stopniowo, na niewielkich powierzchniach auta, przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Po odczekaniu kilku minut, struktura powłoki zaczyna się zmieniać i pojawiają się na nie barwy tęczy. Wówczas jest to sygnał, że można rozpocząć polerowanie. Wydawać by się mogło, że czynności są niezwykle proste. Nie mniej jednak, po polerowaniu, odczekuje się około godziny, by sprawdzić stan i trwałość nałożonej powłoki. Kolejno, by wzmocnić skuteczność ceramicznego zabezpieczenia lakieru, opisane powyżej czynności, są kilkukrotnie powtarzane, od samego początku. Z tego też względu, zabezpieczanie lakieru powłoką ceramiczną, może zająć tak długi czas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj