Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Banery wyborcze da się wykorzystać. Jak? Uszyć piórnik czy plecaczek…

Facebook Twitter

Banery wyborcze wykonane z porządnego tworzywa można ponownie wykorzystać w myśl zasady zero waste. Co można z nich zrobić? Sprawdzą się przy budowie oczka wodnego, a także do przykrycia upraw w ogródku.

Jak wykorzystać banery wyborcze?

Banery wyborcze znikają z ulic. Jak je wykorzystać?

Zero waste po wyborczej kampanii samorządowej. To rzecz o tym, jak można wykorzystać jeszcze banery wyborcze, które zachęcały do głosowania na poszczególnych kandydatów. Czas, by zniknęły z krajobrazu miast i min naszego regionu. Pojawia się więc pytanie co z nimi zrobić. Sposób na banery znaleźli m.in. w Centrum Usług Społecznych w Radlinie, a opowiada o tym Jonatan Tomaszewski:

Jonatan Tomaszewski: Stowarzyszenie Kurka Wodna z Katowic, które nam pomagało robić warsztaty, przede wszystkim robi  takie małe saszetki lub piórniki, ale tu kwestia jest bardziej wyobraźni, bo planujemy zrobić np. zadaszenie z tych banerów. Banery są bardzo solidnym materiałem, nie przepuszczają wody, można je normalnie stosować jak zwykły materiał – szyć, można go sklejać, można go zaciągnąć trytytką, albo można też się przed kimś zasłonić.  My będziemy się starać troszeczkę dalej z tym iść i próbować robić meble ogrodowe do naszego ogrodu. Można go stosować jako zabezpieczenie dla stołów, można go przykręcić, przewiercić i postaramy się jakoś z wyobraźnią wykorzystać.

Banery znakomicie nadają się na piórniki, plecaki lub torby na zakupy:

Jonatan Tomaszewski: Jeżeli to potraktować jako zwykły materiał, który jest dość sztywny, to na piórnik nadaje idealnie. Wystarczy go w kilka razy przeszyć, dodać zamek i jest. (…)  Ten plecak czy piórnik czy cokolwiek nie będzie może takie super piękne, a będzie użyteczne.

Banery wyborcze sprawdzą się również jako materiał do grodzenia pastwisk dla krów i koni, plandeki do oczka wodnego,
przykrycie na drewno opałowe, izolacja kurników, klatek, boksów, także kojców w schroniskach dla zwierząt. To też dobra
plandeka na motor lub skuter. Banerem można osłonić uprawy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024