Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dni Promocji Zdrowia w Pawłowicach. Będą biegi, będzie zdrowe odżywianie

Facebook Twitter

W cieniu koronawirusa startują Dni Promocji Zdrowia w Pawłowicach. Od czwartku (10.09.) do niedzieli (13.09.) zdrowie będzie promowane poprzez sport, aktywność na świeżym powietrzu i dobre odżywianie z wykorzystaniem lokalnych produktów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie rozpocznie się podczas czwartkowego eko-targu. Klienci odwiedzający w tym dniu targowisko otrzymają bawełniane torby na zakupy i nasiona bazylii do samodzielnej uprawy. Będą też rozdawane ulotki z przepisami na zdrowe potrawy.

W piątek (11.09.) w mediach społecznościowych prelekcja fizjoterapeuty. W nocy z piątku na sobotę (11/12.09.) dla dzieci zajęcia edukacyjno- rekreacyjne w plenerze. W Gminnym Ośrodku Sportu w sobotę (12.09.) spotkają się kluby i organizacje sportowe. Natomiast w niedzielę (13.09.) po raz szósty wystartuje Bieg Pawłowicki, zaplanowano bieg na 5 km i marsz nordic walking na 3,2 km.

W niedzielne popołudnie, po zakończonym biegu, w parku ks. prof. Stanisława Pisarka wszyscy chętni będą mogli zrelaksować się podczas koncertu z przebojami filmowymi i operetkowymi w wykonaniu Piotra Karzełka i Moniki Biederman-Pars. Przed publicznością wystąpią również laureaci tegorocznego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021