Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do JKH GKS Jastrzębie dołącza nowy napastnik: Arturs Sevcenko

Facebook Twitter

Nowy napastnik w JKH GKS Jastrzębie. Do hokeistów dołączył 27-letni Arturs Sevcenko, młodszy brat obrońcy JKH Eriksa. To czwarty Łotysz w drużynie, trzeci z Dyneburgu, z miasta, z którego skąd pochodzą bracia, jest także Maris Jass. Arturs Sevcenko- rocznik 1994- podpisał roczny kontrakt z JKH.

Fot. jkh.pl

Arturs Sevcenko urodził się 24 kwietnia 1994 roku w Dyneburgu, mierzy 183 cm wzrostu i waży 82 kg. Przygodę z hokejem Arturs rozpoczął w młodzieżowym klubie z rodzinnego miasta, skąd przeszedł do nieistniejącego już DHK Latgale, w którego barwach zadebiutował w łotewskiej ekstraklasie w sezonie 2010/11.

Następnie Artur Sevcenko trafił do HK Ryga i w klubach ze stolicy kraju (HK, Dynami) występował aż do sezonu 2014/15, zdobywając również uznanie ze strony selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Łotwy. Z drużynami narodowymi U18 i U20 miał okazję w latach 2012-14 zagrać w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Podczas turnieju Elity w Ufie zdobył nawet gola w przegranym meczu ze Szwajcarią (2:7), trafiając do bramki rywali w 24. minucie (na 2:3).

W 2015 roku Sevcenko zaliczył epizod w amerykańskim Idaho Jr. Steelheads, po czym wrócił do Europy, reprezentując barwy białoruskich ekip Chimika-SKA Nowopołock i Niomana Grodno. Z kolei na lata 2017-21 przypada francuska część kariery nowego napastnika JKH GKS, który strzelał wówczas gole dla występujących w Ligue Magnus drużyn z Mulhouse i Amiens.

Artur Sevcenko jest czwartym Łotyszem w kadrze JKH GKS Jastrzębie na sezon 2021/22 po Marisie Jassie, Frenksie Razgalsie i Eriksie Sevcenko.

(źródło: Eliteprospects.com, IIHF)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj